Profesyonel

Nedir Profesyonel Audio / Video ?

Genellikle , Yüksek performans gerektiren canlı müzik performansı, dj sistemleri, düğün salonları, kayıt stüdyoları vs. gibi yerlerde hem güçlü bir ses gerektiren hem de uzun süreli çalışması gereken  ortamlarda (7/24), yüksek dayanıklılık gerektiren sistemlerdir.

Bu sistemler güçlü performanslar sergilerken, hava şartlarına, çevresel darbe etmenlerine ve yanlış kullanımda cihazların arıza yapmamasına veya yüksek veri akışlarına uyumu ile nitelendirilirler.

 

 


Kimler Kullanır  ?

Bu tip cihazları adından da anlaşılacağı üzere , ses ve görüntü işi üzerinden gelir oluşturmak üzerine kurgulanmış profesyonel işyerleri ve personelince kullanılırlar. Bu tip cihazlar tüketici elektroniğinin aksine kullananlar tamamen profesyonel kişilerdir.

Örneğin; Kayıt stüdyoları, canlı müzik organizatörleri, kiralama firmaları, düğün salonları, tiyatro salonları, sinemalar, 7/24 çalışacak otomasyonel ses ve video ürünleri kullanan projeciler, büyük konferans salonları vs.

 


Nasıl Uygulanır?

Uygulamak için öncelikle talep edilen alanda ürünlerin çalışacağı ortamın  mutlaka keşfi yapılır ve istenilen talepler dinlendikten sonra en optimum çözüm, mimar ve alan sahibi ile projelendirilir, akustik hesaplamaları yapılır ve uygulaması yine profesyonel ekiplerce uygulanır.

Daha küçük çaplı işler veya işletmelerde talep dinlenir, en optimum ürün seçenekler sunularak ürün gurubuna göre talep eden veya profesyonellerce kurulur.

 

 


Ürün Gurubu Neleri İçerir?

Ürün yelpazesinde; mikrofon, amplifier, mixer, kablo, led ekran, wideo Wall, ses ve video matrixleme sistemleri, görüntü ve ses aktarma sistemleri, ses ve video sinyali çeviriciler, kayıt cihazları, iletim ci- hazları, kabinler, hoparlörler, kulaklıklar, simultane çevirim sistemleri, sis makineleri, efekt cihazları, ışık robotları, ana başlıkları altında değerlendirilirler.